Hata mesajı

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/ethemuguzosgb.com/httpdocs/includes/file.phar.inc).

EĞİTİMLER

Temel ve genel yangın eğitimi

Eğitimler itfaiye ve Silahlı Kuvvetlerde senelerce çalışmış kadrolu uzmanlarımızın gözetiminde verilir. Eğitim süreci içinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı da ayrıca müdahil olur ve teorik bilgilerin yanı sıra yasa ve kursiyerlere yönetmelikten gelen yükümlülükleri öğretir.
Temel yangın eğitimi
 
Amaç : Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik ile işyerlerinde acil durumlar hakkındaki yönetmelik kapsamında kurum ve kuruluşlarda görev yapan ACİL MÜDAHALE EKİPLERİNİN bilgi ve becerilerini geliştirmek, acil durum yönetim planında görevli söndürme, kurtarma, ilk yardım ve koruma ekipleri ile yangına müdahalede bulunacak personelin yangının yapısını, ilerleyişini ve yangın yaratan faktörleri; işyerlerine ve sektörlerine göre özel yangın risklerini öğrenmelerini sağlamak, yangın çıktığı anda uygulanacak tahliye ve mücadele yöntemlerini öğretmek.
Kimler katılacak : İlgili yönetmelikle zorunlu kılınan, tüm kurum ve kuruluşlarda oluşturulması şartı bulunan acil müdahale ekiplerinde görev alacak destek elemanlarına verilir.
Belgelendirme : Eğitim sonrası yapılan testlerde, eğitimde hedeflenen öğrenim seviyesini yakalayan kursiyerlere iş güvenliği uzmanı, yangın eğitmeni ve AB Uyum Akademi yönetiminin birlikte düzenleyeceği "Temel Yangın Eğitimi Sertifikası" verilir.  
Eğitimin süresi : Temel yangın eğitimi 12 saat / 2 gündür.
 
Genel yangın eğitimi : 
 
Amaç : Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik ile iş yerlerinde acil durumlar hakkındaki yönetmelik kapsamında kurum ve kuruluşlarda görev yapan tüm personelin (mavi yakalı ve beyaz yakalı);
İş yeri bina ve eklentilerinde;  İşyerinin işletimi, bakımı veya iş yerindeki imalat prosesinde yanmaya, parlamaya ya da patlamaya sebebiyet verebilecek maddelerin kullanımı safhalarında ortaya çıkabilecek yangın risklerini en aza indirgemek, olası yangın anında daha fazla tahribatın önüne geçebilmek ve personele yangın güvenliği bilgisini vermek, yangın yaratan riskleri tanımlamak, yangın çıkmaması için alınması gereken önlem ve davranış biçimlerini göstermek, yangın anındaki tahliye yöntem ve yollarını öğretmek.
Kimler katılacak : Kurum ya da kuruluşta görevli tüm personele ve acil müdahale ekiplerinde görev alacak destek elemanlarına verilir. Firmanın kendi iş yerinde düzenlenir.
Belgelendirme : Eğitim sonrası iş yeri yetkilisi ya da işverene, iş güvenliği uzmanı, yangın eğitmeni ve AB Uyum Akademi yönetiminin birlikte düzenleyeceği, eğitime katılım listesinin ekinde "Genel Yangın Eğitimi Sertifikası" verilir. 
Eğitimin süresi : Genel yangın eğitimi 2 saat teorik, 2 saat uygulamalı eğitim olmak üzere toplam 4 saattir.
NEDEN ETHEM UĞUZ OSGB ?
Ethem UĞUZ | OSGB, Antalya İş Güvenliği, Antalya Osgb, Antalya Risk Analizi
"İşimizi gerçekten severek yapıyoruz."
"Disiplinli ve programlı çalışıyoruz."
Hizmet verdiğiniz sektör her ne olursa olsun, çalışma şartlarınız ne şekilde düzenlenirse düzenlensin; eğer o alanda başarılı olmak istiyorsanız mutlaka belli programlar çerçevesinde disiplinli bir şekilde çalışılması gerektiğine inanıyoruz. 
İş Güvenliğinde Ne Kadar Bilgilisiniz ?
CAPTCHA
Bu soru sizin bir insan olup olmadığınızı denetlemek ve otomatik spam gönderilerini önlemek içindir.
Resimli CAPTCHA
Resimde görünen karakterleri girin.